ogród

Praktyczne kroki w przygotowaniu ogrodu na zewnątrz na zimę obejmują:

1. Ochrona roślin. Istnieją różne opinie na temat tego, czy ściąć, czy pozostawić rośliny stojące na zimę. W szczególności pokrywa śnieżna jest ważna dla ochrony roślin i zatrzymywania wilgoci. Pokrywa śnieżna działa tak samo jak dobra ściółka, izolując glebę. Wiele wieloletnich łodyg i główek nasiennych jest również bardzo atrakcyjnych na zimę i stanowi pokarm dla ptaków. Po zamarznięciu ziemi byliny mulczujące i krzewy z igłami sosnowymi, kompostem, mchem torfowym lub posiekanymi liśćmi. Chroni to glebę i korzenie roślin oraz łagodzi skutki ekstremalnych zmian temperatury podczas zimowych okresów mrozów i mrozów.

2. Sprzątanie ogrodu. Zbieraj rośliny o ciepłej porze roku, takie jak pomidory, nawet jeśli są jeszcze zielone. Połóż się na parapetach; lub ułóż w pudełkach z gazetami między warstwami pomidorów. Powoli dojrzewają lub możesz użyć zielonych pomidorów do smażonych zielonych pomidorów lub różnych przepisów na zielone pomidory. Wyciągnij wszelkie pozostałe plony lub zużyte rośliny jednoroczne; posprzątaj pozostałe szczątki i chwasty, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób na wiosnę.

3. Ocena projektu ogrodu. Zanim zaczniesz zimować swój ogród, poświęć kilka minut na sprawdzenie, co zadziałało, a co nie, i zanotuj obszary, które chciałbyś zmienić na wiosnę.

4. Przygotuj glebę do siewu wczesnowiosennego. Odwróć glebę ogrodową późnym sezonem, uzupełniając ją materią organiczną, taką jak liście, kompost lub dobrze zgniły obornik. Wiosną wystarczy lekkie grabienie.

5. Pielęgnacja drzew i trawników. Chroń delikatną korę młodych drzew przed królikami i gryzącymi zwierzakami, owijając łodygi lub pnie siatką drobiową lub dostępnymi w handlu produktami do ochrony drzew. Aby zapobiec gniazdowaniu gryzoni w pobliżu budynków i drzew, przycinaj wysoką trawę i usuwaj chwasty. Głęboko podlewaj drzewa i krzewy, aby dobrze nawodniły się w zimę. Nie przycinaj krzewów i drzew, ponieważ może to stymulować nowy wzrost tuż przed niesprzyjającą pogodą. Przytnij trawniki i nawozisz, jeśli chcesz, mieszanką „zimową” o niskiej zawartości azotu. Użyj ścinków trawy jako ściółki lub kompostu. Nigdy nie wysyłaj ich na wysypisko śmieci, ponieważ są doskonałym nawozem pozostawionym na trawniku (jeśli nie są zbyt długie) i/lub dają wspaniały kompost/ściółkę wykopaną bezpośrednio w ogrodzie lub wykorzystaną na ścieżki. Po zgniciu na ścieżkach ogrodowych wykop się w ogrodzie i zastąp nowymi ścinkami trawy.

6. Sadzenie przed zimą. Teraz jest czas na sadzenie cebul. Centra ogrodnicze oferują wiele odmian odpowiednich na prerie. Pamiętaj: kup dobrą jakość, bo tanio nie jest lepiej – im większa cebula – tym większy nalot. Szukaj jędrności, jędrności, czystej skóry i powierzchni. Do opakowania dołączona jest instrukcja sadzenia.

7. Kompostowanie. Kompostuj resztki martwych roślin, w tym liście. Liście są cennym zasobem naturalnym. Nie są uciążliwe, ale są najlepszym uzupełnieniem gleby, a także wspaniałymi ściółkami. Liście wymagają bardzo niewielkiego wysiłku, aby przekształcić je w wspaniały środek kondycjonujący glebę – pleśń liści – na podwórko i w ogrodzie. Możesz zrobić pleśń liści w tym samym procesie, co natura. Ułóż wilgotne liście w stos i poczekaj, aż się rozłożą lub poszatkuj je na mniejsze kawałki, zanim ułożysz je w stos. Jeśli chcesz, możesz ogrodzić stos ogrodzeniem z kurczaka, płotem śnieżnym lub czymś podobnym. Wiosną zgarniam suche liście i wykopuję je prosto do ogródka warzywnego.

8. Czyszczenie narzędzi. Oczyść ziemię ze wszystkich narzędzi ogrodniczych, nasmaruj drewniane uchwyty i ruchome części, naostrz wszelkie ostrza, a następnie przechowuj je w suchym miejscu na zimę.

9. Ogrodnictwo wodne. Przynieś pompy, opróżnij, wyczyść, napełnij ponownie (jeśli to konieczne) i przechowuj miękkie rośliny wodne przed zamrożeniem.

10. Wprowadzanie roślin domowych. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek roślin doniczkowych, które spędziły lato na dworze, zbadaj je pod kątem stworzeń, umyj i spryskaj wodą z mydłem lub mydłem owadobójczym. Jeśli przesadzasz rośliny, użyj wysterylizowanej ziemi doniczkowej zakupionej w centrach ogrodniczych lub centrach handlowych. Nie używaj ziemi ogrodowej, ponieważ może zawierać owady, nasiona chwastów, choroby i grzyby.

By admin